Výstava Jižní vítr II.
7.5. - 30.5. 2003
Galerie Milana Zezuly, Městské divadlo , Lidická 16, Brno

Na výstavě byly prezentovány malířské a grafické práce tří studentek Akademie výtvarných umění ve Vídni. Všechny tři studentky se zároveň věnují studiu dějin umění na vídeňské univerzitě.

Ulrike Bültemeyer představila na několika plátnech především větších rozměrů svou malířskou tvorbu. Jedná se výhradně o figurální náměty, přičemž inspiraci si autorka bere z jejího nejbližšího okolí. Vznikají tak momentky ze všedního života, které ovšem způsobem malířského ztvárnění autorky dostávají určitý magický charakter.
Stránky Ulrike Bültemeyer: www.riquet.net.

Dominika Glogowski představila cyklus leptů s námětem medvěda. Citlivost výpovědi o různých situací ze života člověka je zesílena použitím dětského námětu plyšové hračky. Vedle grafik představila autorka cyklus černobílých fotografií, které vytvořila za svého studijního pobytu v Tokiu.

Christa Gattringer poskytla pro výstavu několik cyklů kreseb. Především v cyklu Sizanani dokázala autorka s použitím minimálních prostředků zachytit utrpení, se kterým se setkala v ústavu pro postižené děti v Jižní Africe.